„2 Minuty”, czyli jak małe działania mogą zmienić wszystko.
15 stycznia 2024
, 2 min.

Czy „2 Minuty” mogą zmienić życie?  

W naszej firmie spotkasz się grafikami, które z pewnością przykują uwagę , zarówno pracowników, jak i każdego odwiedzającego gościa:  

Poza zainteresowaniem, mają one przede wszystkim przypominać nam o tym, jak niewiele czasu potrzeba, aby uratować zdrowie lub życie, swoje lub innych. „2 minuty – co mogą zmienić?” – to pytanie, stawiane na pierwszym planie, jest kluczem do podniesienia poziomu świadomości bezpieczeństwa. 

Każda sekunda ma znaczenie  

Mamy przekonanie, że każda sekunda jest cenna, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa. W ciągu zaledwie 2 minut mamy aż 120 sekund, które można wykorzystać na działania. W tym czasie można wiele – założyć środki ochrony indywidualnej, przeczytać instrukcję, pobrać kartę charakterystyki, a nawet zapytać, jeśli czegoś nie rozumiemy. 

Szybciej nie zawsze oznacza bezpieczniej 

Pamiętajmy, że szybciej nie zawsze jest bezpieczniej – to bardzo ważne. Dlatego często warto zatrzymać się na chwilę, poświęcić 2 minuty na zastanowienie się, jak wykonać swoją pracę bezpieczniej i z większą uwagą, zgodnie z zasadami. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem i wszystkim nam zależy, by wrócić do domu cało i zdrowo. 

„2 Minuty” w działaniu 

Akcja „2 Minuty” składa się z kilku cykli, które są starannie przygotowane i realizowane zgodnie z harmonogramem. Oto kilka z nich: 

2 Minuty NEWS: Cotygodniowy newsletter z bieżącymi informacjami. 

2 Minuty FUKS: Kwartalne wiadomości o zdarzeniach potencjalnie wypadkowych. 

2 Minuty BBC: Artykuły promujące Bardziej Bezpieczną Codzienność. 

2 Minuty BĄDŹ EKO: Ciekawostki środowiskowe. 

Twoje „2 Minuty” dla bezpieczeństwa 

A Ty, jak wykorzystasz swoje 2 minuty dla bezpieczeństwa? To nasze zaproszenie dla Ciebie do refleksji nad codziennymi działaniami. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo, a „2 Minuty” mogą odegrać w naszym życiu ogromną rolę. Zastanów się nad tym, jak możesz uczynić swoje miejsce pracy/otoczenie bardziej bezpiecznym? 

Paulina Łasecka, Dział Bezpieczeństwa, Środowiska i Administracji